קליניקה: קרן קיימת לישראל 71 קריית ביאליק, חיפה. ימי עבודה: א' עד ה' 8.00 עד 21.00, יום ו': 8.00 עד 15.00 054-6649283

טיפול בילדים

עד שנדבר הכנתי עבורך מתנה שכבר תעזור לך לצאת מהבלבול והמצוקה: פרק מהספר שלי: "תקשור המפתח שלך להצלחה בחיים" המסביר מהו התהליך של תקשור אמיתי, על עולם המיסטיקה ודרכים ללימוד תקשור עצמי מקצועי ועוד הרבה דברים מעניינים.  לחץ כאן לקבלת המתנה!

מרגיש מבולבל, לא יודע מה לעשות נכון? טיפול בילדים: ילדים הם מקור האהבה והשמחה שלנו בחיים. בהם אנו משקיעים את מיטב מרצינו אך לא תמיד אנו יודעים מה לעשות במצבי מתח או משבר. האם יש אפשרות לטיפול טוב ומדויק יותר?


טיפול בילדים שלנו :

פתאום הילד מקיא, חולה, מתנהג מוזר, חום גבוה וכדומה, מה עושים?  איך עורכים אבחון?טיפול בילדים - אורן נוטוביץ
ילדים הם מקור שמחתנו אך גם מקור למתח ואי ידיעה מה לעשות איתם במצבים מורכבים יותר. אף אחד לא חינך אותנו איך לטפל בילדינו או בעצמנו ואנו עושים זאת מתוך: אינטואיציה, קריאת ספרות בנושא, חינוך מבית וזיכרונות מילדות. כיום תחום הטיפול בילדים מורכב הרבה יותר. יש הרבה מאוד מקורות מידע: אינטרנט, קלטות, הרצאות, מורים, מחנכים, פסיכולוגים וכדומה.
הבעיה גדלה כי מרוב המידע אנו לא יודעים ממש מה לעשות וכן הילדים התפתחו כל כך שהם חושבים שהם יודעים הכל וגם המטפלים השונים בקרבתם חושבים כך אז מה נשאר לנו ההורים לעשות? מי יעזור לנו לטפל בילדים בדיוק כמו שצריך? מה בעצם צריך כדי לחנך או לגדל ילד שיהיה בריא ללא כל מיני בעיות התנהגותיות או בריאותיות?
קשה לנו ההורים לדעת מה בדיוק לעשות כדי שנהיה הורים "מושלמים", שכולם יעריכו אותנו ואנו את עצמנו בטיפול בילדינו.

יש כמה כיוונים מיוחדים שאני רוצה להציע לכם בטיפול בילדים :

1.הילד לא יכול להיות חבר שלנו. חייבת להיות סמכותיות, חוקים וגבולות ברורים, והסכמה בין שני בני הזוג על חינוך הילדים. אנו, כמו החיות בטבע, שומרים על ילדינו ומגדלים אותם להיות בריאים ועצמאיים. לא ניתן לעשות זאת ללא סמכותיות וביטחון עצמי בדרכנו. אי אפשר לחנך אדם כשאתה חבר שלו. זה רק יכול להחליש אותו. ילד זקוק לביטחון ולחוקים ברורים כדי להתפתח נכון. 

דבר שני: אהבה. קשה לתת אהבה לילד כשאנו לא יודעים לקבל אהבה בעצמנו. זו אחת הנקודות החשובות ביותר בהתפתחות שלנו ושל ילדינו.

כשאתה כועס על עצמך או חלש ועצוב או כל חוסר אנרגטי אחר נוצר משבר פנימי כי הילד זקוק למגע אוהב, בדיוק כמו שאתה היית זקוק בילדותך ואולי עדיין זקוק. ניתן להתחזק בדרכים רבות, חלקן רשומות באתר, ואז יש אפשרות אמיתית לתת ולקבל אהבה.

האהבה היא הכוח המרפא הגדול ביותר בעולם אך מי יודע באמת לקבל אהבה? 

זה קשה כי גם הורינו והוריהם לא ידעו איך לתת לנו את האהבה שרצינו. אולי זה הרגע בו אתה תוכל ללמוד לקבל אהבה, מעצמך, מהעולם, או בדרכים נוספות ואז יהיה לך קל יותר לטפל בילדיך או בקרובים אליך.

יש הרבה מאוד מידע שאנו יכולים לקרוא ולדעת על טיפול בילדים לפני שאנו פונים לעזרה ועדיף שנדע יותר כדי שנהיה מוכנים לשמוע עצות של אחרים ולהחליט מה טוב לילדינו. לא לוותר כשיש בעיות, לפנות לגורמים מוסמכים בתחום טיפול בילדים ולקבל אבחון – טיפול טוב והכשרה מתאימה כדי לדעת מה לעשות ברוב המקרים הבעייתיים.


כדאי ומומלץ לנו להיזכר בילדותנו.

גם אנו היינו ילדים! כך נבין טוב יותר את צרכי הילדים שלנו ושל עצמנו. בנוסף לכל, חשוב מאוד לפנות לאנשים שאנו סומכים עליהם או שקיבלנו המלצות מיוחדות עליהם כאנשים ומטפלים מוסמכים וטובים במקצועם כעזרה או אבחון לילדים או לנו.

עוד על טיפול בילדים :

כיום יש הרבה מאוד דרכים לעזרה. יש כמובן את הרפואה הרגילה שיש בה מענה לא מבוטל בעזרה בבעיות גופניות ונפשיות של ילדים וכן יש מטפלים מוסמכים: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד אשר יכולים לעזור ברוב המקרים לפתרון בעיות התנהגותיות, חברתיות או משפחתיות.

אני יכול להציע לך כיוון נוסף, אולי אחר, של אבחון וטיפול בילדים ובך. דרך שיטות אבחון וטיפול כגון: ביואנרגיה ותקשור אני יכול לאבחן בעיות במהירות וביסודיות, שלא תמיד ניתנת ע"י רפואה קונבנציונלית.

האבחון שלי יכול לתת לך מידע מקיף על מקור או מקורות הבעיה. לדוגמה: ילד שלא מרגיש טוב בבוקר: יתכן שהבעיה היא לחץ או פחד מילדים אחרים בבית הספר ולאו דווקא כאבים "אמיתיים". כדאי לברר זאת!
ילד שלא ישן טוב: יתכן שעבר טראומה מסוימת בגיל צעיר יותר ועכשיו, פתאום, יש תסמינים של מחלה או קושי בהרדמות.
או דוגמה נוספת: בעיות התנהגותיות או היפראקטיביות של ילדים: ניתן כמובן לטפל בתרופות אך יש אפשרות לבדוק את מקור הבעיה וכך, במקרים רבים, לחסוך מהילד שנים של טיפול תרופתי וסבל אישי.
יש אין ספור דוגמאות לבעיות של ילדים שרק בעזרת אבחון מדויק ניתן למצוא את מקורות הבעיה וכך לטפל בה ביסודיות.

יש הרבה מאוד הורים הפונים אלי בבקשה לעזרה ומתברר בהרבה מקרים דרך התקשור שהבעיה היא אצל ההורים, לא אצל הילד. בעיות אישיות או זוגיות. אנרגיה לא טובה או לחץ בבית מיד משפיעים על הילד.

הורדת המתח בין ההורים, לעתים גם דרך טיפול זוגי נכון, משפיעה מידית על האנרגיה של הילדים ולפעמים זה ממש פותר את הבעיה.

עוד על טיפול בילדים :

האבחון שלי יכול לתת לך מידע מקיף ביותר על מקור הבעיה. כך יהיה ברשותך מידע רב ומהיר וניתן יהיה לעזור לילד בדרך הטובה ביותר ללא צורך בחיפושים ושיחות אין סופיות כי אנו יודעים שלילדים קשה מאוד לדבר על הקורה איתם או לבטא רגשות פנימיים.

טיפול בילדים – לסיכום: ניתן לאבחן ולטפל בבעיות גופניות, נפשיות, התנהגותיות, של ילדים בעזרת אבחון מדויק וטיפול נכון וכך לחסוך הרבה זמן, כסף, מתח נפשי ותסכול ולהרגיש טוב יותר.                               

עוד על טיפול בילדים >> אבחון בעיות רגשיות <<

למידע נוסף:>> דוגמאות של תקשורים אמיתיים << בנושא זה.

בהצלחה, אורן

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות