קליניקה: קרן קיימת לישראל 71 קריית ביאליק, חיפה. ימי עבודה: א' עד ה' 8.00 עד 21.00, יום ו': 8.00 עד 15.00 054-6649283

פתרון לבעיות שינה

עד שנדבר הכנתי עבורך מתנה שכבר תעזור לך לצאת מהבלבול והמצוקה: פרק מהספר שלי: "תקשור המפתח שלך להצלחה בחיים" המסביר מהו התהליך של תקשור אמיתי, על עולם המיסטיקה ודרכים ללימוד תקשור עצמי מקצועי ועוד הרבה דברים מעניינים.  לחץ כאן לקבלת המתנה!

פתרון לבעיות שינה – הדרך היעילה ביותר לפתרון בעיות השינה שלך.

מחפש פתרון לבעיות שינה? קשה לך להירדם, קם הרבה פעמים בלילה, סובל ממתח, כעסים, עייפות מצטברת?

בעיות שינה הן התסמונת הידועה והנפוצה ביותר בעולם.  כחצי מאוכלוסיית העולם סובלת מכך.

פתרון לבעיות שינה:

ידוע כיום שכחצי מהאנשים בעולם סובלים מבעיות שינה. זה נתון מדהים! מה הסיבה לבעיות בהירדמות? איך ניתן לטפל בבעיה ביסודיות ולישון טוב ורגוע באופן הטבעי ביותר? פתרון לבעיות שינה: כל זאת במאמר זה.

פתרון לבעיות שינה - אורן נוטוביץ

ככל שהעולם מתפתח אנו סובלים יותר מבעיות של בדידות, חרדות, מתח, מצבי רוח ודיכאון. יש כל כך הרבה גורמים המשפיעים על חיינו  הגורמים לבעיות אלו לכן אנו מאוד זקוקים לשינה טבעית ורגועה. עצם התחושות של המתח והפחד לא לישון או לא להצליח להירדם יוצרים בנו מתח עצום.

יש לכך פתרון יעיל מאוד.

חשוב ביותר להיות מודעים להיגיינה של שינה. להלן מספר טיפים לשיפור השינה:

הדבר החשוב ביותר בנושא הבריאות והשינה שלנו הוא האהבה העצמית לעצמנו דרך תהליך של סליחה ומחילה ולימוד טיפול עצמי מתוך אהבה וצורך קיומי כי זאת מטרת קיימנו, מטרת נשמתנו לעולם זה והייעוד שלנו: לאהוב ולהתמזג עם הגוף החומרי שלנו.

התרגיל המדעי המודרני הידוע והמפורסם לפתרון בעיות שינה הוא: נשימות עמוקות. זה התרגיל שיכול לעזור לך מאוד להרגיע את הגוף ולהשרות שינה טבעית ללא צורך בתרופות.

התהליך: כשאתה במיטה נשוף – הוצא מגופך את כל האוויר ומיד תרגיש ללא מאמץ שאוויר טבעי נכנס בשקט דרך האף שלך. זה תהליך אוטומטי טבעי של הגוף. מלא את הריאות והבטן באוויר וספור בתוכך עד המספר 7, כמו 7 שניות. עד כמה שאתה יכול.

החזק את האוויר בגוף וספור בתוכך עד 7, כמה שאתה יכול, ללא מאמץ והוצא את כל האוויר לאט דרך הפה בצליל של רטט של השפתיים.

עשה תרגיל זה 4 פעמים ותראה שתרדם מיד. יש ביו טיוב דוגמה לתרגיל זה. תוך מספר ימים גופך יתרגל לתרגיל ותוכל לעשות אותו מתי שנוח לך כדי להירגע.

למד את הגוף שלך תרגיל זה בקצב המתאים לך ותראה ברכה רבה.

עוד על פתרון לבעיות שינה:

לחץ נפשי הוא הגורם הנפוץ ביותר להפרעות שינה. הסובלים מלחץ ומתח נפשי נוטים לישון יותר במהלך היום או בשעות לא קבועות. שותים יותר קפה המפריע לשינה, אוכלים הרבה מתוק, מעשנים, ושומרים פחות על בריאות טובה.

עבודה מאוחרת, קפאין, הרגלי תזונה לא נכונים, חוסר בפעילות גופנית מהנה, צפייה רבה בטלוויזיה או במחשב לפני השינה, רעשים ועוד הם גם גורמים המפריעים לשינה טובה.

שינה טובה ורגועה היא הדרך בה הגוף שלנו מרפא את עצמו בדרך היעילה והבריאה ביותר.

שינה היא מצב פיזיולוגי, הפיך ומחזורי, המאופיין בפעילות ותגובה לגירויים בעצמה הנמוכה מעוצמת התגובה בזמן ערות. השינה לרוב מושפעת מפעילותו של האדם במהלך היום ותופסת קרוב לשליש מחייו.

השינה נחלקת למספר מצבים. ההבחנה הבולטת היא בין מצב של שנת REM‏ (Rapid Eye Movement) לבין יתר מצבי השינה. שינה היא תהליך מחזורי אשר מאורגן בצורה של סבבים, כך שכל סבב מורכב ממצבי השינה השונים אשר באים בסדר קבוע זה אחר זה.

פתרון לבעיות שינה – המשך:

השינה עוזרת ללחץ הדם ולכל מנגנוני ההפרשה הפנימית, ומורידה  ומאזנת אותם למצב תקין. הסיבה לכך היא, שהחומרים שמופרשים בגוף בזמן שינה, גורמים לעירנות בכך שהם מאיצים את קצב פעימות הלב, וכך לחץ הדם יורד בזמן שינה.

את מצבי השינה נהוג לאפיין בעיקר בעזרת הדפוסים שנמדדים בזמן השינה על ידי מכשיר אלקטרואנצפלוגרם (אא"ג). דפוסים אלה, המכונים "גלי מוח", משקפים מאפיינים כללים של הפעילות החשמלית של רשתות תאי העצב במוח.

אם כך אפשר להבין שבעזרת טכניקות נכונות אפשר להגיע למצב של רגיעה אמיתית אשר מאפשרת לגוף להיכנס לדפוס שינה נכון.

פתרון לבעיות שינה –  דרכים ידועות:
  1. פתרון תרופתי.
  2. פתרון טבעי.
  3. מכשירים אלקטרוניים.
  4. טכניקות נכונות לרגיעה והשריית שינה.

חשוב מאוד שלפני שאתה פונה לפתרון בעיות שינה עשה בדיקות דם מקיפות. יש הרבה מאוד גורמים היכולים להפריע לשינה כמו: מערכות הפרשה פנימיות שלא פועלות נכון. עודף או חוסר בחומרים בגוף, תרופות שאתה לוקח, תזונה הפוגעת בשינה ועוד. כשיש לך מידע שהכל בסדר ניתן לגשת מיד ולטפל בבעיה בדרכים המוצעות להלן.

פתרון לבעיות שינה תרופתי:

יש כיום תרופות מצוינות לבעיות שינה. מתרופות להרגעת השרירים ועד תרופות היפנוטיות ויותר. התרופות לא פותרות את הבעיה אלא מאפשרות לאדם להירגע. הן טובות לטווח קצר אך יכולות לגרום להתמכרות גופנית או פסיכולוגית לטווח ארוך. יש חומרים טבעיים בבתי מרקחת, ללא מרשם רופא, היעילים מאוד וכמובן תרופות כימיות הניתנות על ידי רופא.

פתרון לבעיות שינה  טבעי:

כמובן שבתחום הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית והפסיכולוגיה יש אפשרויות רבות לפתרון בעיון שינה. מצמחי מרפא והרגעה, הומאופתיה, פרחי באך, תוספי תזונה נכונים, הרפיה עצמית, מוזיקה לרגיעה, טיפול ממוקד בבעיות השינה, אהבה עצמית וחיבוק לעצמנו  ועוד. הקשיבו למדיטציה המיוחדת הזו >>הרפיה לשינה  << 

פתרון לבעיות שינה – מכשירים אלקטרוניים:

 ניתן לרכוש מכשירים אלקטרוניים אשר פועלים על גלי המוח בשיטות שונות של: גרייה חשמלית – ביו פיזיקה, מוזיקה, אורות ומיטב שכלולים המשפיעים על הגוף בדרך יעילה. באם תרשמו בגוגל " פתרון לבעיות שינה" תמצאו אין סוף מכשירים. חשוב לדעת שגם מכשירים אלו עלולים לגרום לתלות והם לא מתאימים לכל אדם.

פתרון לבעיות שינה – טכניקות נכונות :

הדרך הנכונה הפשוטה והיעילה ביותר שאני מכיר היא: נשימה נכונה מתוך חיבוק עצמי, פיזי או דמיוני לעצמנו והקשבה לנשימה ללא כל מאמץ.

פשוט לשכב במיטה ורק לחוש את קצב בנשימה שלך. להרגיש את האוויר נכנס ויוצא מהאף, או הפה. שאיפה ונשיפה מחזורית. זה הכל. אתם חשים איך האוויר נכנס ויוצא במודעות ללא כל מאמץ. דרך זו היא כמו תקשור – יצירת קשר טבעי עם הגוף והנשמה. עצם ההתמקדות בדבר טבעי הקורה בגופכם יוצר רגיעה מחשבתית וכך אתם נכנסים ללא מאמץ להרפיה טבעית אשר מיד מאפשרת שינה טובה וטבעית. ללא כל חומרים טבעיים או תרופות. חשוב להתאמן בדרך פשוטה זו מספר ימים ומיד מחזור השינה יחזור לפעילות טבעית.

יש באתר הרבה מאוד מידע היכול לעזור ולהבין מה קורה לכם בחייכם ודרכים מומלצות לחיים בריאים ומאושרים. תהנו.

תוספת מיוחדת לתרגיל: 

מכירים את התחושה הזו שאתם שוכבים במיטה, הראש רץ, אתם מתגלגלים בכל רחבי המיטה, מתים מעייפות אבל פשוט לא מצליחים לפול אל תוך השינה? כנראה שכולנו חווינו את הסיטואציה הזאת, וכמובן שהיא תמיד תתרחש דווקא בימים בהם אנו צריכים לישון טוב כי יש לנו יום ארוך למחרת, אירוע חשוב, או שאנחנו צריכים לקום מוקדם במיוחד לקראת משהו.

טיפ קטן וחשוב: 

בפעם הבאה שאתם במצב כזה, נסו את התרגיל הבא שנקרא 4-7-8. בתרגיל זה אתם שוכבים על הגב במיטה, בתנוחה נוחה. בעת השכיבה, הצמידו את הלשון שלכם לחך העליון, צמודה לשיניים העליונות והשאירו אותה שם עד סוף התרגיל. רוקנו את הבטן והחזה מכל האוויר ואז קחו שאיפה, דרך האף, תוך כדי שאתם סופרים 4 שניות. לאחר השאיפה, החזיקו את האוויר בפנים לספירה של 7 שניות, ואז תשחררו אותו לאט דרך הפה, בספירה של 8 שניות. כל כמה דקות בצעו 3 נשיפות כאלה, עד שתרגישו שאתם נרגעים ומתחילים להירדם. כמובן שעדיך שתמצאו את הקצב הנכון לכם לתרגיל זה.

עוד על שינה>>  ויקיפדיה <<

כנסו לאתר ותראו דוגמה מדעית של ד"ר אנדרו  וויל>> נשימה נכונה <<

בהצלחה, אורן

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות