אורן נוטוביץ

רוצה תשובות מדויקות לשאלותיך ולפתור בעיות אישיות או זוגיות דרך תקשור?

 אורן נוטוביץ. מורה לתקשור ומטפל הוליסטי אמין וישר עם ניסיון של 20 שנה. מומלץ!!!

תקשור וטיפול בטלפון או בפגישה. חייג:  054-6649283   או:  04-8232373

סיפור חיי

 סיפור חיי: אגדה אמיתית

היו היה ילד קטן שאהב לחייך לכולם. ילד טוב, יפה וחמוד. הוריו אהבו אותו מאוד: "אוצר שלנו" היו אומרים. אביו אהב לנשק אותו בבטנו, להשמיע קולות ולשחק איתו. אימו הייתה קצת רחוקה. אמנם אהבה אותו מאוד אך הייתה עסוקה במחשבות על עצמה ועל חייה, בניקוי הבית ובטיפול באחיו הגדולים. 

הילד הפך לנער. גאה בעצמו כלפי חוץ אך שומר בבטנו רגשות חזקים. אירועים שונים התרחשו בילדותו ולא היה להם הסבר: מידי פעם נפלה עליו עצבות חזקה ללא סיבה, הוא פחד בלילות מקולות שונים ודמויות דמיוניות אשר העסיקו אותו מאוד. הוא פחד משעת השינה – שמע לא יצליח להירדם. כך נשאר ער לילות שלמים. מעולם לא סיפר דבר לאיש על שקורה לו כי חשב שמשהו אצלו לא בסדר: "איך כולם ישנים ואני לא מצליח להירדם?". תמיד אהב לשחק במשחקי כדור, לטייל ביער ליד ביתו, למצוא חיות מסכנות ולהביאן הביתה לטיפול. מאוד עסוק היה בילדותו אך ככל שעברו השנים הפחדים גדלו והוא הסתגר בתוך עצמו והרגיש בודד מאוד.

יום אחד שמע הנער קול נעים הקורה לו: "נסיך קטן.. אינך לבד.. העולם כל כך יפה.. קולות וצלילים בוקעים מכל עבר. אורות וריחות בשמים מרחפים בחלל ואנשים רבים אוהבים אותך וזקוקים לך. הבט בידייך, חוש את מגע העור. מתנה קיבלת, זה גופך, טפל בו באהבה… אני אתך". הנער חש כי מכיר הוא קול זה. עוד כשהיה ילד קטן ליווה אותו הקול ונעלם.

"אני שומע אותך, לאן הלכת? אבדתי בלעדיך", אמר הנער.

"אני תמיד אתך חמוד, לעולם לא אעזוב אותך, אני חלק בך הרוצה לרחף בעולמות אחרים, לחוות ולגמוע דברים חדשים. את כל חלומותיך תוכל להגשים, רק חלום ודמיין ואני אמלא מבוקשך".

הנער לא ידע באם להאמין לקול. הוא הרגיש כל כך לבד שאבדה תקוותו.

"מה אעשה? כוחי אבד ואני מרגיש תקוע, כמו במערבולת הסוחפת הכל לתהום עמוק. אני מפחד, כאילו לא למדתי דבר והכל חדש".

והקול ענה: "כל התשובות נמצאות בתוכך! אתה יודע הכל אך אינך מקשיב. לא צריך להלחם בסחף, כנס פנימה ותראה שהכוח יעיף אותך החוצה בכוחות מחודשים. תן לדמיונך לפרוח והקשב! רק הקשב ותדע את כל שעליך לדעת".

הנער הקשיב באהבה.

בערבו של יום יצא העלם לטייל ביער. הוא פסע בין אדמות העמק הפוריות, העצים הגבוהים המטילים צל עמום ושמע את קולות הציפורים המרחפות בין ענפיהם. ריח האוויר הנקי המלא אנרגיות חיים מילא אותו בשמחה. מן הרגשה של חזרה הביתה – חמימות נעימה. כך הלך, חשב על עצמו והקשיב לקולות היער. לפתע שמע את אחד מעצי האורן קורא לו: "נסיך קטן, בוא אלי ואספר לך כל שברצונך לדעת, חבק אותי והקשב. ראה את האור העוטף אותי, שלך הוא באם תרצה. שורשי יונקים מהאדמה וענפי מלאים אנרגיית חיים. קח כמה שתרצה כי אני מתמלא כל הזמן".

הנער הופתע מהקול האוהב של העץ אך לא פחד. היה זה קול של אב הקורא לבנו.

"איני יודע מה לעשות. יש בי המון התרגשות, כעס ופחד ואני רוצה להשתחרר מהם אך לא רוצה לפגוע באף אחד, גם לא בך עץ יקר".

והעץ ענה:" אני ראיתי מחזות קשים בחיי כך ששום דבר לא יכול להפחיד אותי. אתה בא מאהבה ואני רוצה להתחבר אליך, גם אם בהתחלה זה יהיה קשה. אחר כך לשנינו יהיה טוב יותר. תן לי את פחדיך ואעביר אותם לאימא אדמה. היא תקבור אותם עמוק כך שלא יצאו לעולם, האמן לי!"

העלם חיבק את העץ בהמון אהבה. מאוד התרגש הוא ומאט חשש שאולי אנשים רואים אותו אך מכוון שהשמש כבר שקעה ורק אור אדום כתום מילא את השמיים נעלם חששו לאט וביטחון ועצמה חדרו בו. נהנה היה מציפורי הלילה המרחפות בינות לעצים במהירות מדהימה, מקולות חיות הלילה המתחילות את יומן ומרחש ענפי העצים ברוח הקלילה. פשוט הקשיב ונתן לתחושותיו לשלוט בו ואהב. כך עבר הזמן והלילה ירד לעיתו. אור ירח מלא חדר בין עצי היער משאיר אורות וצבעים עמומים. הפחד יצא כאור שחור מבטנו, חדר לעץ ונעלם לתוך האדמה. תחושה של שחרור פעמה בליבו. שקט… מזמן לא הרגיש כך. הרגשה כה טובה. לפתע חש העלם בצחוק מתגבר היוצא מגופו וממלא את מעמקי היער. כל העצים החלו לצחוק איתו. אהבתו מילאה ושימחה אותם. ענפיהם נעו ברוח כריקוד בין שמיים וארץ, הצחוק מילא את היער ואור לבן של כוחות חדשים עטף הכל. כוחותיו של העלם חזרו. גופו כמו ריחף בחלל. כך החל לצעוד לביתו כשהוא רוקד ושמח בחלקו.

הימים עברו והעלם פרח. דמיונו חזר כבימים עברו. הוא ריחף בחלל, עף כציפור, התנסה בתעתועי זמן ומרחב, כוחות חדשים הופיעו. נפילות, שמחה ועצב. חלומותיו הפכו לסרטים רבי מתח, צבע, קולות, דמויות מאלפות… ובכל זאת שמח העלם. דבר אחד עדיין הפריע לו ביותר: הקולות הישנים: "בוא הביתה, לא תצליח, אתה חלש, זקוק, אסור שיהיה לך טוב.." הוא לא ידע מה לעשות. כמעט בכל פעם שטוב לו הקולות חוזרים ומורידים אותו שאולה. כמו אהבה ושנאה. "האם אני זקוק לעזרה?" שאל.

האור הלבן ענה: "כל התשובות נמצאות בתוכך. מצא אותן, הקשב.."

העלם הקשיב והתשובה לא אחרה לבוא: "אהבה. אהבה ללא תנאי, אהוב עצמך ללא תנאי וכל הבעיות יפתרו. יש בך כוח זה בפנים, תן לו לצאת, הרגש אותו חזק, זו התשובה".

לפתע ראה דמות, כמו ביצה בצבע ירוק לבן צח. הדמות הסתובבה וצבעה השתנה. פעם ירוק ופעם לבן, גם צבע כחול הופיע, שלל צבעים. "זו האהבה ללא תנאי שבי. היא נראית קטנה כרגע, אני רוצה שתגדל ותקיף את העולם".

הקול הלבן אמר: "תן לזמן לעשות את שלו, אל תלחץ, כל דבר בא בזמנו. תן לאהבה לגדול, אפשר זאת ללא מאמץ מיותר, אהוב".

"הדמות כל כך יפה. זה בלב שלי הטוב. אני יודע שיש בי כוח לתת אהבה אך עד היום מירב הכוחות שלי יצאו החוצה, לעולם, ואילו פנימה, לתוכי, מאט מאוד. הרבה כעס יש בפנים. כועס על העולם כי הוא לוקח את אהבתי ואני ריק, סגור, לא מצליח לקבל אהבה"…

והקול אמר: "זו נראית בעיה יסודית. חשוב! הקשב טוב ותמצא בקלות את הפיתרון. אם זה קשה לך לך לעץ האורן והוא יעזור לך. אל פחד! לך והתייעץ. התשובה בתוכך".

עברו ימים רבים. ימים של צחוק וכאב אך הכאב והסבל גדלו. חלה העלם ונפל למשכב. כוחותיו אזלו. הזמן עבר ועדיין לא הבריא. לא סתם כאב היה. מצוקה נוראה. החולשה, הפחד, התקווה שנעלמה. הכל חזר ללא נשוא ולא ידע לאן דרכו. גם עצת הרופאים לא עזרה, רק פגעה. שוב עלה הקול שבפנים: "כל התשובות בתוכך"… וזה הכאיב יותר מכל.

שאל בעצת המטוטלת – התחבר לכוחות שממעל והתשובות שקיבל רק הקשו עליו.

"מה אעשה? כוחותיי אוזלים, אני רוצה למות. קח אותי אלוהים בבקשה, לא יכול יותר. לא יכול לשכב במיטה כל הזמן. הכאבים קשים, המצוקה נוראה, רוצה לחיות וליהנות כמו כולם אך הנה אני כאן, בוהה בתקרה ואין מציל! עזור לי אלוהים, עזור לי אבי כי כוחותיי אוזלים ואני מת, פשוט מת מבפנים"… ואין תשובה! הזמן עובר והכאב גדל. הקול שבפנים מורה בוודאות: "אסור למות! אסור להתאבד! כי עדיין לא התחלת את חייך, עדיין לא מילאת את שאיפותיך, היכולות והנתינה שבך. יש בך כל כך הרבה ובודאי מתסכל לשכב כך ולסבול  כשהידע מכוון קדימה: לייצור, לעבוד, לשמוח, לטייל…  קשה מנשוא ידע זה אך גם מציל הוא".

"מדוע אני? מדוע לא עוזרים לי? אני מבין שאסור לכם להתערב פיזית בחיי אך קשה לי! יודע שבחרתי בדרך זו וגם יודע שהתשובה תגיע, אך מתי? האם יהיה לי כוח להחזיק מעמד?"

הבכי ניגר מעיניו, דמעות שטפו את פניו… יום אחר יום והזמן עובר. ערב אחד, ככל שאר הימים, נשכב במיטה וחשב על מותו. על הפחד לעלות למעלה לבד. "מה יהיה, האם גם שם ארגיש לבד?" פתאום החל לבכות כל כך חזק עד שכמעט יצאה נשמתו. שוב שמע את הקול: "אורן… אורן קורא לך, אני רוצה רק אותך, היכן אתה? רוצה שנהיה ביחד, נעלה למעלה או נשאר כאן ביחד, רק ביחד, לא יכול בלעדיך"…

והבכי פרץ. הכאב בחזה גבר אך גם חום ושמחה אדירה הופיעו. ההתחברות, "סוף סוף מרגיש קצת אותך אורן. מדוע אני כל כך קשה עם עצמי? כל כך קשה עד שלא רואים את היופי והרגישות, הנועם ושמחת החיים". איזה כיף להתחבר, להניק אחד את השני. אני לא זקוק לאף אדם או כוח חיצוני כי הכל בפנים. היופי והטוהר בלב. האהבה הזו נעימה לי, החיבור הזה… אחרי שנים כה רבות מאיר אותי. כל כך טוב להיות ביחד, חלק אחד שנוצר משניים: אימא, אבא"…

" בוא אלי אורן, ינק משדיי חלב אהבה מעשיר ומבריא. ינק ממני מתי שתרצה כל הזמן, שן אהובי שנת נצחים, אני אוהב אותך, אני מלא באהבה. ביחד נעוף למרומים, ביחד נוכל לעשות הכל. אין פחד ואין כאב. רק שמחה ואחדות, אושר ומלאות ללא גבולות". אני סולח לך אורן, אני מתנצל וסולח! יודע שאתך הייתי הכי קשה בעולם אך הפעם, ולו לרגע זה, מתנצל ואוהב ומכבד".

והזמן עבר. מחלתו של העלם חזרה ועולמו חרב עליו. "שוב למות? לא נמאס לכם לנסות לקחת אותי? ניסיתם הכל וזה לא עובד. אני ממשיך לחיות אבל חלש מאוד. מה יהיה עם המלחמה הזו?"…ואין תשובה!

לאחר שהחל להבריא שוב החליט שהפעם הדברים חייבים להשתנות! "אני רוצה לדעת הכל!!! אני רוצה להבין מדוע המלחמה הפנימית הזו ומהם הסיבות לדברים שקורים לי בחיים. לא יכול להיות שמגיע לי לסבול, פשוט לא יכול להיות! מה המטרה של הכאב הזה, האם יש תפקיד לאירועים שקורים לי בחיים?

הוא החל ללמוד שוב כל דבר בנושא הרפוי הטבעי. קרא ספרים ופנה למטפלים וסדנאות שונות. למד הילינג, ביואנרגיה, תזונה נכונה. טבעונות ועוד אך עדיין נשארו הרבה מאוד שאלות בחייו שאין להן מענה.

פנה שוב לספר שקרא על ההיפנוזה והמטוטלת. אולי שם יש את התשובות? בדרכו מצא ספר חדש המדבר על: "כיצד קונים דעת העולמות העליונים" – להיות תלמיד הרוח. לגלות לבד את הסודות של הדברים, של העולם. קרא בספרים והתרגש מאוד. שם נכתב שבאם אתה רוצה להבין את עולמך עליך לצאת ולהתחבר לטבע. לגעת בפרחים, בעצים, באדמה, בעצמך. לנסות לייצור קשר בלתי אמצעי ולחוש כל דבר. מתוך סקרנות והבנה עמוקה פסע הנער שוב לואדי שליד ביתו אל עץ האורן הגדול וחיבק אותו. שוב חזרו הכוחות לאט לאט. כך החל במסע יום יומי לחקור ברצון להבין הכל.

בספר שקרא ראה דף ובו כתב יד לא ברור – תקשור. מעולם לא ראה כתב כזה. משורבט ולא ברור. בספר נאמר שזה דף בו הוא יכול ליצור קשר עם עולם הרוח שבו ומחוץ לו שזה בעצם עולם אחד מלא אהבה ותום. ניסה הנער את השיטה של כתיבה אוטומטית. פשוט להניח את היד על דף ולתת ליד לזרום חופשי ולכתוב, לשרבט, כך סתם. ניסה וניסה כל יום ורק יצאו סימנים וציורים. לא עבר כל מסר! רצה להפסיק. "כנראה שזה סתם עוד ניסיון שלא יצלח לקבל באמת תשובות לשאלות הכי חשובות שלי בחיים. מי יענה לי? מי ייתן תשובה? איך אגלה את האמת, מה פשר הסבל שלי?"

סיפר העלם את בעייתו בכתיבה לחבר. שאל חברו: "האם אתה שואל שאלה לפני שאתה כותב?" וואי!!! לא חשבתי על כך. פשוט ניסיתי לקבל מסר ויצא רק שרבוט של מילים וסימנים!"

בערבו של יום ניסה שוב לקבל תשובות דרך הכתיבה אך הפעם שאל שאלות ממוקדות ופתאום היד החלה לכתוב. הוא התרגש מאוד אך גם פחד. "אני יכול לקבל תשובות על כל שאלה שאני רוצה? לא יכול להיות!" הוא כל כך התרגש ושמח.

הימים עברו. מחברות שלמות התמלאו בשאלות ותשובות. זה היה מדהים. אמר לעצמו: "אולי התשובות מגיעות מעולמי הפנימי כמו במטוטלת. מי יכול לאשר עבורי את נכונות התשובות?" הוא החליט לספר לאנשים קרובים שהוא מנסה ללמוד לתקשר. חברה קרובה ביקשה ממנו תקשור. שינסה לענות על שאלות החשובות לה בענייני עסקים ובכלל. הוא הסכים ומאוד התרגש. "אני חייב לבדוק באם המידע שאני מקבל נכון עבור אנשים אחרים? אז אדע באמת באם התשובות שאני מקבל עבור עצמי נכונות!"

הם נפגשו. החברה שאלה שאלה. הוא החל לכתוב. שני דפים התמלאו במהרה ועוד. גם חתימה הופיע בסוף התקשור: "שלך באהבה כל האורות שבעולם." החברה קראה את התקשור והייתה בהלם! "זה מדהים וכל כך נכון! איך יכולת לדעת כל כך הרבה פרטים שאתה לא יודע עלי? מאין זה בא?"

העלם מאוד התרגש: "אני יכול לקבל מידע אמיתי עבור אנשים אחרים ולעזור להם! איזה כיף, אני לא מאמין!!! זה אחד הרגעים המשמחים ביותר בחיים שלי!"

באותה תקופה סיים העלם את לימודיו בעבודה סוציאלית. הוא חשב לעצמו: "באם אני יכול לעזור מאוד לאנשים דרך תקשור אולי כדאי שאפתח מרפאה לתקשור וטיפול הוליסטי עם ניסיון של לימודים אקדמיים. הרי יש לי כל כך הרבה ניסיון חיים וידע בשיטות הרפואה המשלימה. אולי זה הייעוד שלי שגם ירפא אותי?"… וכך עשה.

העבודה עם אנשים מילאה אותו באנרגיות של אהבה ונתינה. עם השנים הוא למד והתחבר למידע רוחני וגופני. ככל שלמד וקיבל מידע הרגיש שהוא עוד יותר לא מבין. "יש כל כך הרבה מידע ואין לזה סוף! ככל שאני יודע אני מבין שיש כל כך הרבה מידע נוסף. אי אפשר להבין הכל! כנראה אין אדם שיכול לדעת הכל. פתאום יש יום בו הרגשה שאני יודע ומבין ולמחרת שוב יש שאלות. האם יש אמת אחת לכולם?" דרך חוויות אישיות שעבר והארות חזקות הבין שאין אמת אחת כי האמת משתנה בכל רגע והמושג "אלוהים" או המהות של העולם שהוא אנחנו היא אחדות של ניגודים. בכל אדם יש אחדות של הניגודים: טוב ורע, אהבה ושנאה, שחור ולבן, הכל… לכל אדם יש את המנעד הפרטי שלו של הניגודים שהם אחד שלם ומושלם המשתנה בכל רגע. "האם אני יכול לאהוב ולשנוא באותו רגע? אולי זו התשובה לשינויים בתוכי. אולי לכולנו יש את התחושות האלו אך מאוד קשה לקבל שאפשר לאהוב ולשנוא אדם אחר אפילו קרוב מאוד: אבא, אימא, או את עצמי. לא כך חונכתי וזה קשה מאוד. אני רוצה להרגיש טוב כל הזמן. חשבתי שזו המטרה של החיים, שהנשמה שלי בחרה. לאהוב את הגוף החומרי שלה. את כולו ולשחרר את הכעס ולהיות כאילו מושלם, בשלמות עם עצמי והעולם, אך באם יש בעולם אחדות של ניגודים אז הייעוד של הנשמה שלי היא לאהוב את כולי, את כל החלקים, לא רק את הטוב והאוהב, את הכל. האם זה אפשרי?"

עדיין אין תשובה ברורה ואולי לא תהיה. המסע, סיפור חיי צריך להמשיך….

 

                              באהבה, אורן

 

 

 

אורן נוטוביץ - orentikshur.com

שעות עבודה: א' – ה': 8.00 עד 20.00    יום ו' 8.00 עד 14.00      

קורס תקשור, מתקשרים מומלצים. חייג: 054-6649283 או  04-8232373 כתובת: קרן קיימת לישראל (קק"ל) 71 קריית ביאליק, חיפה.

אימייל: orenor1234@gmail.com

כל הנכתב באתר בלשון זכר מיועד כמובן לשני המינים.

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל הזכויות שמורות לאורן נוטוביץ – 2016