אורן נוטוביץ

תקשור אמיתי: רוצה תשובות מדויקות לשאלותיך בכל תחום?

 אורן נוטוביץ. מורה לתקשור ומטפל הוליסטי אמין וישר עם ניסיון של 20 שנה. 

תקשור וטיפול בטלפון או בפגישה. חייג:  054-6649283   או:  04-8232373

תרגילי הרפיה והרפיה עצמית

תרגילי הרפיה – הרפיה עצמית: לאחר אבחון מעמיק ומקיף בעזרת תקשור וניסיון רב בתחום האבחון והטיפול ניתן לגלות במהירות ובמדויק את הגורמים לבעיית הלחץ או המתח הנפשי שלך ולגשת ישירות לטיפול. במרכז הטיפול שלי להרגעה והבראת הגוף והנפש תמצא מידע אמיתי על מהות החיים ואיך ניתן בעזרת כלים פשוטים להגיע להרפייה, לרגיעה, ולבריאות טובה יותר, כמו שאתה רוצה. כמובן שאתה תלמד דרכים המתאימות לך להרפייה עצמית שהיא הדרך הנכונה לבריאות ורגיעה בחיים.

עצם הבנת מהות קיומך ומטרת האירועים שאתה חווה בחיים כבר יכולים לשחרר אותך מהרבה מתח, פחדים, חרדות או טראומות. הרבה בעיות גופניות או נפשיות קשורות קשר ישיר למצבי מתח, לחץ וחרדה לכן ניתן בעזרת לימוד או טיפול דרך תרגילי הרפיה לייצור תנאי ריפוי חזקים ביותר לגוף ולנפש. גופנו יכול לרפא את עצמו רק כשהוא רגוע ומשוחרר. כמו בזמן שינה או בתהליך של הרפיה לסוגיה. לימוד הרפיה עצמית או הרפיה מכל סוג שהוא אינו קשה ומניסיוני כל אדם יכול להיכנס למצב הרפיה וגם ללמוד הרפיה עצמית, דבר היכול לחזקו לכל משך חייו.

חשוב לזכור: תפקודי גופנו דומים מאוד לתפקודים של בעלי החיים שאנו רגילים לראות בחיי היום יום: כשמשהו גורם לנו למתח – לחץ (לא משנה באם הדבר אמיתי או בדמיוננו) גופנו מתכונן ישר לפעולה: הדם זורם לשרירים, הבלוטות מפרישות חומרים ממריצים, הפה מתייבש, מערכות העיכול והשתן נסגרות: אנו מוכנים לבריחה – לפעולה. באם תלמד להבין ולשלוט על גופך תוכל לנטרל, כשצריך, את הפעולות האוטומטיות של הגוף ולהירגע. דרך חיים רגועה דורשת תרגול יום יומי כי כולנו לא למדנו איך לחיות בלי לחץ וזה הזמן לעשות זאת.
טיפ קטן ומיוחד: כשאתה בלחץ נסה לייצר רוק בפה. חשוב על לימון או מזון מסוים הגורם להפרשת רוק בפה. באם תוכל לעשות זאת תנטרל את הפעולה הטבעית של הגוף בזמן לחץ לא רצוי ומיד גופך ישתחרר מהלחץ. נסה זאת וספר לי מה קורה, אשמח לשמוע ממך.

הרפייה עצמית:
הרפיה עצמית היא מצב בו אתה נמצא "ללא מאמץ". ריחוף קל בין עשייה לאי עשייה, רוגע. הרפיה עצמית אפשרית כמעט בכל תנאי. תמיד אנו אומרים שאין לנו כוח או זמן להרפות עצמנו אך ידוע בוודאות כי ניתן להרפות בעזרת תרגילים פשוטים ומהירים ולהגיע לשחרור נפשי או גופני. שחרור זה יוצר תנאים טבעיים לגוף לטפל בעצמו ללא צורך בעזרים חיצוניים.
חשוב לזכור שחזרה ואימון הגוף עם תרגילי הרפיה חשובים ביותר. ככל שתתאמן יותר ותכניס את עצמך לחיים ללא מתח מוגזם ייטב לך מאוד בכל התחומים.
 
שיטות ותרגילי הרפייה עצמית:
ההכנה לחיים רגועים חשובה כמו תרגילי ההרפיה עצמם:
1. מצא לך מקום נעים שאתה יכול לשבת בו.
2. הנח את הרגליים על הרצפה, מצא את נקודת האיזון שלך. זו נקודה מסוימת הקיימת במרכז גופך. הרגש אותה, התאמן להרגיש אותה, כך תוכל בכל רגע נתון להיזכר בנקודה זו ולהירגע.
3. הקשב לסביבה: קולות בחדר ומחוץ לו. מראות שאתה רואה. פעולה זו מסיחה את הדעת ויוצרת שחרור מיידי. השימוש בחושים שלנו  במצבי מתח או לחץ יכול להרגיע מאוד.

*להלן כמה שיטות ידועות המשמשות להרפיית שרירים עמוקה וכניסה
  למקומות בגוף ובנפש בהם יש שקט ורוגע ללא כל מאמץ:

אחת השיטות הבדוקות והידועות מימי גילוי תחום ההרפיה עצמית היא: שחרור לחצים והרפיית שרירים. זו הדרך הקלה ללמידה ותרגול יום יומי:

התרגיל: 
שכב במיטה או שב בכיסא נוח. שאף כמה נשימות עמוקות ואיטיות ונשוף החוצה. הנשימה העמוקה מכניסה כמויות גדולות של חמצן למוח, דבר הגורם הרפיה מידית בכל מצב. נשום עמוק ושאף החוצה את האוויר ועל תעשה דבר! תן לטבע, או למי שאתה מאמין, שייתן לך את כל מה שאתה זקוק. האמן בכך וזה יקרה. נשום שוב מספר נשימות, לאט ובסבלנות ואל תעשה דבר. תן לנו לעזור לך בלי שאתה עושה דבר או מתאמץ. לאחר מספר שניות אתחל לבדוק את חלקי גופך, האם יש מתח באזור מסוים  או הרפיה והיכן.

במקומות שעדין נשאר מתח שחרר את מאמץ הנשימה ובקש מהאור, או ממי שאתה מאמין, שיעזור לך להרפות ולשחרר ואל תעשה דבר. פתאום תגלה רוגע וחמימות מפתיעה, בקש להשתחרר יותר ואל תעשה דבר. חזור על תרגיל הרפיה עצמית זה כמה שניתן בכל מצב של לחץ או פשוט כשאתה רוצה לנוח או לישון. זה אחד התרגילים הפשוטים והנהדרים לשחרור והנאה בחיים.

תרגיל הרפייה נוסף הוא: שחרור שרירים אנטומי 
כדי לבצע תרגילי הרפיה עצמית זה צריך פשוט לעבור פיזית על כל שריר אפשרי בגוף, למתוח אותו ולשחרר, למתוח ולשחרר עד שמצליחים להתחיל לשלוט על תחושת המתיחה והשחרור. זה תרגיל נהדר לאנשים שלא מאמינים שניתן לשחרר מתחים במהירות ויעילות. יש למתוח את שרירי היד, כמו אגרוף ולשחרר, ושוב, וכך הלאה בכל הגוף. לא להגזים במתיחה, לנשום עמוק ולאט לאט למתוח… ולשחרר. בזמן שאתה משחרר את השריר המסוים אתה מרגיש תחושה של שחרור – הרפיה. כך אתה למד מהי תחושה זו ובמשך הזמן תתחיל להתרגל לתחושת שחרור זו. כך אתה לומד את גופך ויכול לשחזר תחושת הרפיה שכבר אתה מכיר.
תרגיל זה נהדר בכל זמן בחיים, בעבודה, לימודים וכדומה.

תרגיל ההרפיה הנכסף הוא כמובן: "שחרור ללא מאמץ"
כמו בתרגיל ההרפיה הראשון: שב בכיסא נוח והתחל לנשום עמוק ולשחרר את האוויר. לנשום עמוק ושוב לשחרר, דרך המודעות והדמיון שלך נסה לשחרר כל דבר שאתה רוצה: מתח, כעס, עצבים, אנשים ועוד. ניתן להגיד בקול: "אני משחרר את הכעס שבי!" ולנער את הידיים. ממש לשחרר את הכעס דרך הידיים… כמו טיפות מים שיוצאות דרך הידיים.

ניתן לעשות תרגילי הרפיה עצמית דומים לקבלת אנרגיה: אני משחרר, או אני מקבל, אנרגיית אור ואהבה זו ללא כל מאמץ ומרגיש איך דרך כפות הידיים או בכל הגוף נכנסת אנרגיית הרפיה וחום ללא כל מאמץ. זה התרגיל האולטימטיבי לאהבה, הרפיה ושחרור כעסים.
חשוב לחזור על תרגיל זה מספר פעמים עד שאתה מרגיש שזה עובד, שאתה מרגיש שחרור ורוגע. ניתן כמובן להעמיק את תחושת הרוגע ע"י המשך התרגיל.
כמובן שיש עוד אלפי תרגיליי הרפיה והרפיה עצמית. אתה מוזמן לנסות.

טיפ חשוב נוסף: נשימה לאזור מרכז הבטן. אם אתה מתוח, לפני בחינה, ראיון עבודה או בכל מצב: נשום לאזור הבטן שלוש נשימות עמוקות לאט. שאיפה עמוקה ונשיפה ושוב.. זה אחד התרגילים החשובים והיעילים ביותר לשחרור ממתח ולרגיעה.

דמיון מודרך: הפעלת הדמיון שלנו להשגת מטרות בחיים ולבריאות, הרפיה ורוגע, היא הדרך הנפלאה להגיע לתת מודע שלנו ולתכנת אותו – את עצמך לחיים רגועים יותר או להגשמת מטרות שאתה רוצה. חשוב לקבל הדרכה ראשונית בעזרת איש מקצוע ואחר כך ניתן לתפעל את הדמיון בכל דרך חיובית אפשרית. חשיבה חיובית היא הבסיס הטוב ביותר לחיים בריאים. דמיון מודרך נכון והרפיה יכולים לעזור לך בכך. חשוב לזכור שהורינו או הסביבה לא למדו איך להרפות באמת לכן אין לנו כלים לעשות זאת לבד בהתחלה. אפשר לשמוע מוזיקה מרגיעה דרך קלטות להרפיה עצמית. ניתן להוריד מנגינות מדהימות דרך אתר: "יוטיוב" או לקנות ולהקשיב למוזיקה נעימה ביום ובעיקר לפני השינה. זה עוזר מאוד ואתה הוא השולט בתהליך.

באתר תוכל למצוא מידע רב בנושא הבריאות הגופנית והנפשית והתפתחות רוחנית. הכי חשוב הוא לא להתאמץ. זכור! לא באנו לכאן כדי לשרת אף אחד. אנו מרכז קיומנו לכן הכי חשוב הוא קודם כל לטפל ולאהוב את עצמנו כמה שניתן ורק אחר כך באם נרצה לעזור לאחרים.

שימוש במכשירים אלקטרוניים מתקדמים:

כיום עולם האלקטרוניקה בשילוב עם המדע מתפתח לאבחון וטיפול במחלות גופניות או נפשיות במהירות רבה. יש מכשירים אשר יכולים לאבחן בעיות רבות ולטפל בהן. כמובן צריך להתייעץ עם רופא לפני השימוש.

כדי להגיע למצב הרפיה או שינה עמוקה ניתן להשתמש במכשירים אלו וכך אולי להפסיק לקיחת תרופות להרגעה או שינה. ניתן למצוא באינטרנט מכשירים מתקדמים. כמובן שצריך לבדוק טוב לפני שרוכשים אותם כי ניתן גם להיפגע אם לא משתמשים נכון במכשיר או שהוא עלול לגרום לנזק.

אני פותח בכל חודש קורס מתקדם ללימוד הרפייה, הדרך היעילה להבראה והתפתחות רוחנית בריאותית. לפרטים נוספים כנס לדף הקורסים>>> http://www.orentikshur.com/tikshur-studies/

הרפיה, הרפיה עצמית- אורן נוטוביץ

 

                                                                                                               בהצלחה, אורן

 

 

 

אורן נוטוביץ - orentikshur.com

שעות עבודה: א' – ה': 8.00 עד 21.00    יום ו' 8.00 עד 14.00      

תקשור, קורס תקשור,לימודי תקשור, מתקשרים מומלצים, מתקשרות, מתקשרות מומלצות, מתקשרת מומלצת.

. חייג: 054-6649283 או  04-8232373 כתובת: קרן קיימת לישראל (קק"ל) 71 קריית ביאליק, חיפה.  2017

אימייל: orenor1234@gmail.com

כל הנכתב באתר בלשון זכר מיועד כמובן לשני המינים.

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל הזכויות שמורות לאורן נוטוביץ – 2016