תקשור אמיתי ואמין - אורן נוטוביץ מתקשר מומלץ

תקשור אמיתי, מקצועי, מדויק ואמין. תשובות לכל שאלה.

 אורן נוטוביץ. מורה לתקשור ומטפל הוליסטי אמין וישר. ניסיון של 20 שנה. 

תקשור וטיפול בטלפון או בפגישה. חייג:  054-6649283   או:  04-8232373

                    ימים ושעות עבודה: א' - ה'  8.00 עד 21.00        יום ו': 8.00 עד 15.00

סיפורים מהקליניקה -1

סיפורים מהקליניקה – 1.

אין קשר בין הסיפור האישי לכל אדם אחר. אורית (שם בדוי) בת 60, גרושה ואם לשלושה ילדים בוגרים. התקשרה אלי ובקשה לבוא לטיפול: סובלת מכאבים בכל הגוף, חשד לפיברומיאלגיה.

הכנתי את התקשור לפני המפגש, וכשאורית הגיעה שמתי לב שהיא מאוד לחוצה. גם הסיפורים שסיפרה העידו שהיא חיה במתח רב ובתחושה שהיא כל הזמן צריכה לעזור לכולם,

בעיקר לילדיה, ואין לה זמן לעצמה. אורית אמרה שרוב הכאב שלה הוא בכתפיים וזה "משגע" אותה. התרופות שהיא לוקחת לא ממש עוזרות וגם אין לה חשק לקחת כל הזמן תרופות כי זה קצת מסמם אותה. ניסיתי לאבחן אותה בביואנרגיה וזה היה בלתי אפשרי כי היא "סגורה" אנרגטית משמע: עברה טראומות קשות אשר גרמו לה להסגר וכעת היא חלשה מכל כיוון אפשרי. מכוון שנראה בבירור שהבעיה היא פסיכולוגית עם אפקטים גופניים החלטתי לבחון תרגיל הרפיה עמוקה.

אורית הסכימה לרעיון. ביקשתי ממנה לשבת בכסא ולא לעשות דבר. פשוט לנשום עמוק לרגע ולתת לי – לנו לעזור לה ללא שום מאמץ מצידה. היא לא צריכה לעשות כלום. רק לשבת ולתת לעולם לטפל בה. (זהו תרגיל הרפיה שפיתחתי שהוא עוצמתי ביותר כי כל בני האדם לא חונכו למצב של לא לעשות כלום, סתם לשבת או לשכב ולתת לעולם לטפל בנו).

כשאורית התחילה להירגע וראתה ששום דבר רע לא קורה היא נתנה לגוף שלה להיכנס לתהליך וראה זה פלא: פתאום הכאבים החזקים שהיו בכתף צד ימין עברו לכתף צד שמאל ואחרי כמה שניות פשוט נעלמו. אורית הייתה מופתעת מאוד. ביקשתי ממנה שתמשיך לשבת וננסה להסיר את כל הכאבים מהגוף.

מדי פעם הזכרתי לה לא לעשות כלום ולתת לנו לרפא ולחזק אותה. לאחר כמה דקות כל הכאבים של אורית נעלמו כפלא. בסיום התהליך אורית קמה והייתה בהתרגשות אדירה, איך זה קרה? האם זה יימשך בבית?
הסברתי לה שהיא לוקחת את כל העולם על גבה, על עצמה, וברגע שתעשה דברים טובים בעיקר עבור עצמה יהיה לה טוב יותר וסביר שהכאבים ברובם ייעלמו. נתתי לאורית כמה המלצות על מה כדאי ומומלץ לעשות בהמשך ונפרדנו.
לאחר כמה ימים אורית התקשרה ואמרה שרוב הכאבים נעלמו והיא מנסה לצאת יותר לבלות, לחברות ולחשוב יותר על עצמה.

לסיכום: כמובן שזה מקרה יוצא דופן של קשר ישיר בין המתח הנפשי שנובע מהתנהגויות ומחשבות מסוימות לכאבים הגופניים והיעלמותם תוך תהליך של הרפיה עמוקה.

ברוב המקרים ניתן לעזור ואפילו להבריא מאוד בהפגת כאבים ממקור נפשי אך כמובן נדרשת עזרת המטופל והדברים שהוא יעשה בחייו כדי להפחית את המתח הנפשי בכל מכלולי חייה.

 

בהצלחה, אורן

 

אורן נוטוביץ - orentikshur.com

                               כל הנכתב באתר בלשון זכר מיועד כמובן לשני המינים.

שעות עבודה: א' – ה': 8.00 עד 21.00    יום ו' 8.00 עד 15.00      

תקשור, תקשור עם נשמות, מתקשרים בטלפון, קורס תקשור מומלץ, לימודי תקשור, מתקשר, מתקשרים מומלצים, מיסטיקנים מומלצים, הרפיה עצמית, מתקשרות, מתקשרות מומלצות, מתקשרת מומלצת.

חייג: 054-6649283 או  04-8232373 כתובת: קרן קיימת לישראל (קק"ל) 71 קריית ביאליק, חיפה.  2017

אימייל: orenor1234@gmail.com

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל הזכויות שמורות לאורן נוטוביץ – 2017