תקשור אמיתי ואמין - אורן נוטוביץ מתקשר מומלץ

תקשור אמיתי, מקצועי, מדויק ואמין. תשובות לכל שאלה.

 אורן נוטוביץ. מורה לתקשור ומטפל הוליסטי אמין וישר. ניסיון של 20 שנה. 

תקשור וטיפול בטלפון או בפגישה. חייג:  054-6649283   או:  04-8232373

                    ימים ושעות עבודה: א' - ה'  8.00 עד 21.00        יום ו': 8.00 עד 15.00

מורה רוחני אמיתי

מורה רוחני אמיתי: מה הקשר בין מורה רוחני לעשרת הדיברות. האם ניתן להעביר מידע תקשור או כל מידע אחר כמורה דרך, רב, מיסטיקן, איש רוח וכדומה ללא יישום מלא של כל עשר דיברות – מצוות שאתה מוכן לכבדן כדרך חיים, לא צריך יותר. עשרת הדיברות הן עשר מצוות בכתבי הקודש שאלוהים נתן לעם ישראל ולעולם כולו זמן קצר לאחר יציאת מצרים.

העולם שלנו כל כך מורכב ומלא חוקים של מדינה וחוקים של דת ואיסורים חברתיים, זוגיים, אישיים. האם יש אפשרות שכל בני האדם ימלאו בסך הכל עשרה כללים בסיסיים ולא יותר והעולם ישתנה לחלוטין. העולם הפנימי והחיצוני שלנו מותנה כל הזמן. בגנטיקה שלנו, ב D.N.A של הזרע והביצית שמהם נוצרנו, הרגע בו נכנסת הנשמה שלנו – מימד הרוח שבנו, כבר יש התניות – זיכרונות מיום היווצרות האדם הראשון ועד עכשיו. באם תשכח לרגע את כל המצוות והאיסורים ותוכל לסגל לעצמך, מתוך רצון ובחירה חופשית, מספר כללים בסיסים בחייך עולמך ישתנה ואתה תוכל להיות אור לעצמך ולאחרים: מורה רוחני אמיתי המחובר לאמת. זה כל כך פשוט אך לצערי הרוב המוחלט של תושבי העולם לא מסוגלים לקחת על עצמם עשרה דברים כה פשוטים.

אני לא נכנס בכוונה למיימד הדתי או לשאלה באם יש אלוהים, היכן הוא/היא וכדומה. אלא ליכולת שלך להתחבר מתוך סקרנות ורצון חופשי להבנה פשוטה שהבחירות הגדולות בחיינו תלויות בנו. אי אפשר להבין כל דבר אך ברור שיש בחירה של נשמה של כל אחד מאיתנו המחוברים יחד כאור אחד שלם לבריאה שהיא אנחנו: הנשמות, החי, הצומח והדומם. בוא ננסה להבין במה מדובר: אני אנסה להוסיף פירוש קצר שלי:

מורה רוחני אמיתי: עשרת הדיברות – הבחירה שלך לעולם יפה יותר

1. "לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני." 

2. "לא תעשה לך פסל וכל תמונה אשר בשמים ממעל ואשר בארץ מתחת ואשר במים מתחת לארץ. לא תשתחווה להם ולא תעבדם כי אנוכי ה' אלוהיך אל קנא פוקד עוון אבות על בנים על שלשים ועל רבעים לשונאי. ועשה חסד לאלפים לאוהבי ושומרי מצוותי."

3. "לא תשא את שם ה' אלוהיך לשווא, כי לא ינקה יהוה את ישא את שמו לשווא."

הפירוש שלי: שלושת המצוות הראשונות מדברות על הקשר בין האדם לאלוהיו – למי שהוא מאמין. הרבה מאוד אנשים משתמשים בשם של האלוהים כדי להשפיע עלינו. כאילו אלוהים אמר או רוצה שנעשה משהו או נשתמש בכספנו כדי לקנות אביזרי קדושה וזו חובתנו. זו שתלטנות וניסיון לכפות עליך כוח מיסטי שאסור להשתמש בו ואין בו כל אמת. אי אפשר לכפות על אדם להאמין במשהו שאף אחד לא ראה. אמונה היא כוח יסודי ביצירת חיים בריאים עם משמעות. מחקרים מראים כי אמונה בדבר מופשט מחזקת מאוד את כל מכלולי הגוף. מחשבות חיוביות ודמיון מודרך הן הדרך הישרה לתת-מודע. ניתן לחזק את עצמנו מאוד דרך אמונה חיובית: מילים, דמיון, עשייה, יושר, כנות ועוד.

4. "זכור את יום השבת לקדשו. ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך ויום השביעי שבת לה' אלוהיך, לא תעשה כל מלאכה אתה ובנך ובתך, עבדך ואמתך ובהמתך וגרך אשר בשעריך. כי ששת ימים עשה יהוה את השמים ואת הארץ, את היום ואת כל אשר בם, וינח ביום השביעי; על כך ברך יהוה את יום השבת ויקדשהו."

פירוש שלי: כמובן שחשוב לשמור על יום שקט ורגוע למנוחה, תזונה בריאה, ולפעילות ספורטיבית מהנה. זה היום שניתן לשוחח בכנות עם בן/בת הזוג, המשפחה המורחבת, על דברים החשובים לך בחיים ולפתח מטרות חיוביות שניתן לממשן בהמשך. המטרה היא לא לעשות את הדברים למען מישהו אחר – האלוהים אלא למען עצמך. כך אתה מקדש את עצמך ושם דגש על בריאותך והדברים החשובים לך בחיים. האלוהות נמצאת בכל מקום לכן היא וודאי לא זקוקה שתקדש אותה. ברגע שטוב לך טוב לעולם.

5. "כבד את אביך ואת אמך, למען יארכון ימיך על האדמה אשר יהוה אלוהיך נותן לך."

6. "לא תרצח."

7. "לא תנאף."

8. "לא תגנוב." היה ישר עם עצמך ועם הסובבים אותך: בני האדם, החי, הצומח והדומם. זו הדרך              היחידה לאמת.

9. "לא תענה ברעך עד שקר."

10. "לא תחמוד בית רעך; לא תחמוד אשת רעך ועבדו ואמתו ושורו וחמורו וכל אשר לרעך."

אנו רואים שאפשר אפילו לצמצם את עשרת הדיברות לשבע: הקשר והאמונה לאלוהות – לבריאה – למי שאתה מאמין בו. שמירה על בריאותך ובריאות הסובב אותך, להיות ישר וכנה – אמיתי, וכמובן לכבד בכל דרך את הוריך. אולי זו הנקודה החשובה ביותר. הורינו למדו מהוריהם איך להתנהג לכן אין הורה מושלם, זוגיות מושלמת, אדם מושלם, ולפי סיפורי התנ"ך גם אלוהים לא מושלם. הדרך לסליחה ומחילה להורינו, משפחתנו, חברינו, ולעצמנו מובילה לאהבה שהיא הכוח החזק ביותר בעולם.

 

                                                                                                           בהצלחה, אורן

 

קישור לאתר שלי בפייסבוק בנושא: תקשור והתפתחות רוחנית  >>>

 

 

אורן נוטוביץ - orentikshur.com

                               כל הנכתב באתר בלשון זכר מיועד כמובן לשני המינים.

שעות עבודה: א' – ה': 8.00 עד 21.00    יום ו' 8.00 עד 15.00      

תקשור, תקשור עם נשמות, מתקשרים בטלפון, קורס תקשור מומלץ, לימודי תקשור, מתקשר, מתקשרים מומלצים, מיסטיקנים מומלצים, הרפיה עצמית, מתקשרות, מתקשרות מומלצות, מתקשרת מומלצת.

חייג: 054-6649283 או  04-8232373 כתובת: קרן קיימת לישראל (קק"ל) 71 קריית ביאליק, חיפה.  2017

אימייל: orenor1234@gmail.com

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל הזכויות שמורות לאורן נוטוביץ – 2017