תקשור אמיתי ואמין - אורן נוטוביץ מתקשר מומלץ

תקשור אמיתי, מקצועי, מדויק ואמין. תשובות לכל שאלה.

 אורן נוטוביץ. מורה לתקשור ומטפל הוליסטי אמין וישר. ניסיון של 20 שנה. 

תקשור וטיפול בטלפון או בפגישה. חייג:  054-6649283   או:  04-8232373

                    ימים ושעות עבודה: א' - ה'  8.00 עד 21.00        יום ו': 8.00 עד 15.00

טיפים לחיים בריאים

אורן נוטוביץ. מתקשר מקצועי ומטפל הוליסטי. מומחה ברפואה משלימה. אבחון וטיפול בשיטות המתקדמות ביותר. 

טיפים לחיים בריאים: כולנו זקוקים לאהבה, מגע, וחום אנושיים. כשאנו לא מקבלים זאת, בעיקר בילדותנו המוקדמת, אנו סובלים ונואשים לעזרה. בעקבות המחסור נוצרים בגופנו פחדים, כעסים, ומחלות.

אנו לא מוצאים נחמה בהורינו, במשפחה, ובסביבה כי כולם עברו ועוברים חיים די דומים לשלנו. גם הורינו וודאי לא קיבלו בילדותם את שהיו באמת זקוקים לכן לא יכלו לתת לנו זאת. אף אדם קרוב לא ממש ידע או יודע איך לכוון אותנו בחיים: מה לעשות? איך לאהוב או לסלוח? כיצד למצוא זוגיות טובה? חיים בריאים, וכדומה.

קשה לבד למצוא את הדרך הנכונה עבורך לכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע טוב שלמד ויודע לעזור לעצמו ולאנשים אחרים ויחד לגלות את כוחות הריפוי שבך – את האהבה שהיא כוח הריפוי החזק ביותר בעולם. טוב להתחיל את דרך ההבראה בעזרה מקצועית בכל תחום שאתה זקוק ואחר כך, כשיש לך כלים טובים, להמשיך להתחזק ואולי גם לעזור לאנשים אחרים.
דרך תקשור אתה יכול לקבל מידע מדויק על הסיבות לדברים: מהם האירועים שקרו בחייך המשפיעים עליך כיום והגורמים לך לסבל. מידע זה כבר יכול לפתור חלק מהבעיות כך שתוכל להרגיש טוב ולחיות חיים בריאים יותר. תהליך הריפוי מתחיל תמיד בדברים "הקטנים".

להלן טיפים לחיים בריאים לגילוי עצמך, האהבה שבך, ולהתחזקות:

חשוב על עצמך: הדבר החשוב ביותר המניע את הטבע: בני אדם, בעלי חיים, הצומח וכנראה גם הדומם הוא: הישרדות. ללא המניע הראשוני הזה דבר לא היה קיים. אתה חייב לשמור על עצמך כי אף אחד אחר לא יעשה זאת בשבילך. זה הכוח שמניע את החיים של כולנו.

נכון שלעתים קשה להבין זאת ויש אנשים שאומרים שזה אגואיסטי אבל זו ההישרדות לכן צריך להיות חכם בכל תחום בחיים: האישיים, המשפחתיים, זוגיים, חברתיים וכדומה. לא לתת יותר ממה שאתה יכול כי תמיד תתאכזב בסוף. אתה חייב לשמור קודם כל על עצמך בכל תחום בחיים, זו מטרת קיומך. אז תוכל להיות בריא ומאושר ואם תרצה תוכל לתת ולעזור גם לאחרים.

אחד התרגילים הפשוטים והטובים ביותר למיקוד עצמך בחלומות והמטרות שלך בחיים הוא פשוט לקחת מחברת ולרשום כל יום משפט אחד ולנסות לממשו. כתוב על חלומותיך, כמיהותיך, הדברים שעושים או שיעשו לך טוב ועוד. בכל פעם שאתה מממש דבר אחד, אפילו הקטן ביותר, אתה יוצר אהבה בתוכך ובריאות, זו מטרת נשמתך. לא מה אחרים רוצים עבורך אלא מה שאתה רוצה וחולם לעשות.

מגע חם ואהבה: אורן נוטוביץ 1423628592-300x225 טיפים לחיים בריאים בלוג תקשור  שינה בריאה רפואה משלימה רפואה הוליסטית קושי להירדם פעילות ספורטיבית נכונה פעילות ספורטיבית טיפים לחיים בריאים טיפים לחיים טיפים טיפול נפשי טיפול טבעי טיפול הוליסטי טיפול גופני נכון טיפול בבעיות שינה חשיבה חיובית חיים בריאים הפחד שלא אירדם בריאות נכונה בעיות שינה איך להישאר בריא
געגועים לאימא ואבא. לרוב האנשים שאני מכיר יש כעסים על הוריהם. משם מתחילים הדברים ונמשכים לאורך כל החיים: החיבוק החסר של אימא או אבא. חיבוק של אהבה ללא תנאי בכל רגע שהיינו צריכים בילדותנו.

באם הוריך בחיים ובאם לא אתה יכול בדמיונך לחוות את החיבוק היקר כל כך. נסה לחשוב על רגע בחיים שהיית זקוק לחיבוק הזה, ששומר עליך מכל צרה או פחד ומגן עליך, וראה איך אימא או אבא מחבקים אותך חזק באהבה בדיוק כמו שאתה רוצה. זה יכול להיות רגע נדיר שילווה אותך כל יום.

נסה לחזור על תרגיל זה מתי שאתה מרגיש צורך באהבה אמתית. זה עוזר ומקל ואולי גם יכול לפתוח קשר חדש בינך להוריך.

השירים הכי מרגשים נכתבו על אבא או אימא. נסה למצוא ב"יוטיוב" שירים כמו של יהורם גאון (אמא), שלומי שבת (אבא), הראל סקאת ועוד על ההורים. נסה לחבק אותם כי בתוכך יש הרבה אהבה ובעיקר געגועים להורים. אהבה זו היא הכוח המרפא החזק ביותר בעולם.

תרגיל נוסף:
נסה לדמיין אותך כשהיית ילד קטן. באם קשה לך לדמיין קח תמונה שלך מהאלבום והבט בה. נסה לשלוח אנרגיית אהבה וריפוי לילד. חבק אותו, אמור לו שהכול בסדר, שמגיע לו חיבוק ואהבה. שהוא לא אשם בדבר, להיפך, הוא עשה כל שיכל כדי לקבל קצת חום וחיבוק וודאי הוריו לא ידעו לתת לו זאת. כעת זה אפשרי! אתה יכול לקבל את מה שרצית דרכך, לאט לאט ובהדרגה.

עוד תרגיל:
מומלץ בבוקרו של יום לשבת בכיסא נוח. לנשום עמוק ולשחרר את האוויר לאט ולחזור ולעשות זאת שוב כשלוש פעמים ברציפות. באופן הזה הגוף נרגע בהדרגה ואנו יכולים לקרוא לאור – אלוהים או לכל מי שאנו מאמינים בו, ולבקש ממנו את מה שאנו רוצים שיקרה לנו היום. לבקש או להתפלל ואז להרפות.

לא להתאמץ, לא לעשות דבר!!.. פשוט לתת לעולם לטפל בנו, לחבק, לאהוב, וראה זה פלא! נעים לנו… הגוף משתחרר… המחשבות משתחררות. נבקש מהגוף שייתן לנו אות מסוים שיסמן לנו שהתרגיל הגיע לסיומו ונמשיך לנוח עד שנרגיש את האות לסיום. נקום בחיוך ובאמונה חדשה ליום חדש וטוב, וכך יהיה. חשוב לחזור על תרגיל זה כל יום בהנאה וללא שום מאמץ והתוצאות יגיעו במהרה. ככל שנתאמן בתרגיל יותר נתחיל לאהוב לבצע אותו וכך הוא יהפוך לחלק משגרת חיינו בהנאה ובבריאות.

טיפים לחיים בריאים – המשך:
אפשר להשתמש בתרגיל הרפיה כך: לשבת בכיסא נוח או לשכב במיטה. ננשום כמה נשימות עמוקות וכשהגוף מתחיל להירגע נדמיין משפט חיובי "במסך" הפרטי שלנו, כגון: "אני מתמלא באהבה", "אני בריא", "אני מרגיש טוב", "ככל שעוברים הימים אני ארגיש בריא יותר ורגוע יותר", "אני שלו יותר ויותר", וכדומה. רק משפטים חיוביים כמובן. אין צורך ממש לדמיין. אפשר לשמוע או להרגיש, פשוט להפעיל את החושים שלנו לכל מטרה חיובית בחיינו. 

אמונה: לאמונה שלנו יש כוח עצום, אולי הכוח הגדול ביותר המעצב את חיינו המודעים והלא מודעים. חשוב להאמין במשהו גדול וחזק היכול לעזור לך. משהו טהור ללא שיפוטיות. כמו אור גדול המקיף אותך ונמצא בך באהבה ללא תנאי. נסה לפתח אמונה חיובית ובקש דברים חיוביים שמגיעים לך. זה לא אומר שהכול יתגשם כי יש תוכנית על לחיים שלנו שאף אדם לא יודע אותה אך זה רק מחזק את היכולת שלך לבקש ולהתחבר לעצמך או למי שאתה מאמין ולהתחזק. פתח אמונה חיובית, זה יעזור לך תמיד.

דמיון מודרך:
ניתן להשתמש בדמיון מודרך להרפיה או לחיזוק עצמי. מומלץ לשכב במיטה, לנשום נשימות עמוקות ולדמיין מקום קסום בו היינו רוצים להיות. לראות או להרגיש את עצמנו במנוחה שלמה, צליל ציפורים רגוע ברקע, מים זורמים בשקט, אוויר צח וחמימות נעימה שורה בכל מקום. הגוף רגוע…הנשימות בקצב טבעי…כיף לנו. אפשר לבקש מאלוהים או ממי שאנו מאמינים שישמור ויגן עלינו במקום פרטי זה שלנו ולהירגע בטבעיות. יתכן שנרדם ואם לא אז נתעורר מתי שנחליט, ננשום עמוק ונרגיש מצוין, בריאים ושלווים. 

חשיבה חיובית: הקשר בין חשיבה חיובית לבריאות ושפע בחיים ידוע כבר שנים רבות. מחקרים חדשים מראים כי הפעלת הדמיון בדרך חיובית לאורך זמן משפיעה ישירות על התת-מודע שלנו וכמובן על חיינו. מוחנו עסוק כל הזמן במחשבות, חלקן מודעות וחלקן לא.

באם תוכל כמה רגעים ביום להעביר מסר חיובי אל עצמך רוב הסיכויים שהוא יתגשם. לדוגמה: "אני בריא יותר! מיום ליום אני מרגיש הרבה יותר טוב!" וגם להפעיל את הדמיון: לראות מקום יפה ושקט שהיית בו, קרני אור של שפע הנכנסות לגופך ללא כל מאמץ ועוד. יש המון טכניקות של שחרור ודמיון מודרך. מומלץ לתעל זאת לחייך.

באם אנו מרגישים שיש לנו כאב רגשי חזק מזיכרונות קשים בחיים ניתן בעזרת דמיון מודרך פשוט לשחרר את הכאב. לדמיין איך הזיכרונות יוצאים מאיתנו, כמו להקיא אותם החוצה. זה תרגיל פשוט אך חזק מאוד לחיזוק נפשי – בריאותי.
ניתן לקנות או להוריד באינטרנט קלטות של דמיון מודרך. זה מאוד עוזר.

תנועה – פעילות גופנית
הטיפ השני מתייחס לתנועה של הגוף. חשוב לשמור על התנועתיות של הגוף חשוב יותר להינות מהפעילות כי כך אתה מרפא את עצמך. סקירה של הספרות הרפואית מעלה עשרות מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות בכתבי העת המדעיים והרפואיים וכולם מצביעים על קשר ישיר בין ההליכה למגוון אספקטים בריאותיים: היא משפרת את סיבולת הלב, מורידה לחץ דם, מקטינה את הסיכון לסוכרת, מפחיתה את הכולסטרול והשומנים בדם וגם משפרת את מצב הרוח ואת האון המיני.

 פעילות ספורטיבית מבריאה את הגוף והנפש. הליכה קלה תוך התרכזות בנשימות מבלי להסיח את הדעת בדיבורים מועילה מאוד לגוף בכללותו. לפני ההליכה רצוי לעשות תרגילי חימום ומתיחות. גם שחייה מאוד מומלצת. מי שיכול לשחות בברכה או בים כדאי שיעשה זאת. חשוב מאוד להיות בטבע, להקשיב לציפורים.  מי שמעוניין לפתח את עצמו יכול לנסות לתקשר כלומר: ליצור קשר דרך כל החושים ולחוש את הטבע במלואו. זה תרגיל מאוד מעניין הפותח אותנו לעצמנו ולסובב אותנו. חשוב להשתמש בנעליים הטובות לנו לפעילות ספורטיבית אחרת אנו עלולים לפגוע בעמוד השדרה או לייצור מתח בשרירים.  

עוד טיפ קטן: ריקוד חופשי. מצא מקום נוח בבית, שים מוזיקה שאתה אוהב, והתחל לרקוד לאט.. גלה את גופך, גע בו, הקשב למנגינה ותן לה לזרום עם גופך בקצב המתאים לך. באם יש לך אפשרות לך למפגשים של ריקוד חופשי. המפגש הבלתי אמצעי עם אנשים נוספים יכול להשפיע עליך מאוד לשחרר ולהשתחרר מגבולות עצמך ולהינות מחברת אנשים.

תזונה נכונה:
ללא הטבע האדם מת תוך כמה שניות. ללא האדם הטבע קיים לנצח.
זו האמת לאמיתה לכן חשוב שנשמור על עצמנו ועל סביבתנו. המזון, המים, האוויר, אלו המרכיבים החשובים ביותר בקיומנו האנושי. ניתן כיום לקנות מזון אורגני שלא רוסס בחומרי הדברה מסוכנים. ניתן לאכול אוכל בריא יותר, אפשר לעשות בדיקות רגישות למזון כלשהו ולאכול רק מה שטוב לנו. ניתן לשתות מים נקיים ולנסות להשפיע לטובה על האוויר שאנו נושמים. בגדול, האפשרויות שעומדות לרשותנו כיום לחיזוק הגוף והנפש הן רבות וניתן להשתמש בהן ללא מאמץ מיוחד ולהגיע לתוצאות יפות.

טיפ חשוב: אתה יכול לגדל בבית, בעציצים או בגינה, פירות וירקות טבעיים. העבודה בגינה היא אחד העיסוקים המהנים והמספקים ביותר היכול לתת לך משמעות לחיים ובריאות נפשית וגופנית. מומלץ בחום!

גידול וטיפול בבעלי חיים:
הקשר עם בעלי חיים יכול לתת לך המון אהבה וסיפוק. אין כמו חיבוק כלב או חתול או כל בעל חיים ביתי אחר. גם אקווריום דגים בבית יכול להעניק לך שימחה ותעסוקה מהנה. כיום יש מבחר עצום של דגי נוי לאקווריום מים מתוקים, זה לא יקר ולא קשה לתחזוקה. מומלץ!

יש באפשרותנו גם לבחור את התזונה הנפשית והרוחנית שלנו. בכל ההמולה שמסביבנו יש לנו יכולת בחירה: אנחנו יכולים לבחור לא לראות סרטים אלימים ולא להקשיב לחדשות לאורך כל היום וכן לבחור בדרך של חיזוק הדדי: מתן מחמאות, עזרה לזולת, מגע, הקשבה, התנדבות, מחילה, סליחה ושחרור כעסים או אנרגיות שליליות וכדומה. כשאנחנו מתבוננים לעומק על חיינו פתאום אנו רואים כמה בחירה יש לנו ועד כמה כל אדם יכול להשפיע על עצמו ועל הסובב אותו.

מצב רוח
חשוב לצחוק כמה שניתן, לראות סרטים מצחיקים ולשמוע הופעות של בדרנים שאנחנו אוהבים. אפשר לעשות עוויתות  פנים מצחיקות מדי פעם, להוציא קולות, להביט על עצמך במראה ולתת קריצה. כמעט בכל מצב ניתן לצחוק וזה תרגיל מצוין שעוזר לנו ליהנות ולהבריא. 
טיפ נוסף: באם יש לך צורך לצעוק ואתה לא מוצא מקום לכך ניתן לעצור את הרכב במקום מרוחק או דווקא במקום סואן, איך שנכון לך, לפתוח את הרדיו ולצעוק!!! כמובן שניתן לצעוק ללא קול, בתוכך, ולהפנות את הצעקה לאן או למי שאתה רוצה. זה מרגיע מאוד ומשחרר. היכולת להגיע למצב בו אתה יכול לצעוק, לבכות או לכעוס ללא קול יכולה להביא אותך לשחרור אמיתי. כאילו כל גופך מבטא את עצמו בצעקה עד השמיים. אז אתה יכול להרגיש שהשמיים ממש שומעים אותך ואתה לא לבד. לא קל להגיע לנקודה כזו בחיים אך כשאתה מצליח לצעוק ולהביע את עצמך ללא קולות אתה יכול לעשות זאת בכל מקום ובכל זמן ואפילו לא להתעייף. זה תרגיל מדהים היכול לשחרר אותך מתלות בסביבה ומהפחד להביע רגשות.

מנוחה ושינה:
למנוחה ולשינה יש תפקיד חשוב מאוד בתהליך ההבראה ובכלל בחיים. שליש מחיינו אנו ישנים. זה נתון מדהים! יש להקפיד לא לאכול אוכל כבד ולא לעשות פעילות ספורטיבית לפני השינה, כלל זה הוא מספר אחד בחשיבותו. חלומות רעים גורמים לתחושת עייפות לאחר מנוחה או שינה לכן מומלץ ללכת לישון רגועים. כדאי לפני השינה לעשות תרגיל הרפיה שאנו אוהבים או לשמוע קלטת של מוזיקה מרגיעה. אני משתמש שנים בקלטות של דמיון מודרך או מוזיקה להרפיה וזה תמיד עזר ועוזר לי להירגע ולישון טוב יותר. ניתן להיכנס לאתר: "youtube" ולחפש: דמיון מודרך או מוזיקה מרגיעה ולהוריד אותה למחשב ואח"כ לצרוב בדיסק כך שתוכל לשמוע לפני השינה או בכל עת.

ניתן לנשום כמה נשימות עמוקות, להוציא את האוויר לאט… ולבקש מהאור (או מי שאנו מאמינים בו) שינה טובה ורגועה, חלומות נעימים, ושנקום בבוקרו של יום המחר רעננים, בריאים ומאושרים יותר. חזרה על תרגיל זה יכולה ליצור שינוי אדיר בחיינו. חשוב לדעת: מנגנון השינה שלנו טבעי מיום היוולדנו. כל שינוי בחיים יכול לגרום לבעיות בשינה. לעתים נכון לקחת כדור שינה פשוט כדי להחזיר את המנגנון הטבעי למסלולו. לא נכון להיאבק בשינה כי זה יוצר מתח פנימי אשר רק מפריע יותר להירדם. לאחר כמה ימים ניתן להפסיק עם התרופה והגוף יחזור לעצמו.

בעיות שינה והרדמות הן אחת הבעיות הנפוצות בעולם. תמיד ניתן לקבל עזרה תרופתית או טבעית ולהרגיש טוב יותר. אין צורך להלחם בעצמנו. זה אף פעם לא עוזר. תרגילי הרפיה, שמיעת קלטת מרגיעה או תרופה המרגיעה את השרירים ויוצרת תנאים טובים לשינה תמיד יכולים לעזור. אל תלחם בעצמך. תן לעולם או למי שאתה מאמין לעזור לך ללא כל מאמץ. זה עובד.

טיפ חשוב לשינה: באם אתה לא מצליח להירדם כי המחשבות מטרידות – המוח עובד כל הזמן או מסיבה אחרת, נסה למקד את התחושות שלך באזור הבטן. נשום כמה נשימות לאזור מרכז הגוף והשאר את תודעתך באזור זה ללא מאמץ מיותר. שים לב לנשימות שלך, אתה תראה שתירדם מהר מאוד.

יש כיום מכשירים אלקטרוניים העוזרים למוח להיכנס לרגיעה והמשרים הרפיה ותחושת שינה. ניתן לבדוק באם המכשיר מתאים לך. לא מומלץ לתקופה ארוכה – יוצר תלות.

סליחה ומחילה:
חשוב מאוד לסלוח. זה המתכון לבריאות ושמחת חיים. אנו צוברים בחיינו הרבה כעס על: הורינו, הסביבה, על אלוהים, ובעיקר על עצמנו. באם נבין שההורים שלנו וגם הוריהם לא למדו מהי אהבה וסליחה כי לא היו להם את הכלים לכך אולי נוכל קצת לסלוח ולאהוב יותר, בעיקר את עצמנו. אנו המקור האמיתי לשליחה וקבלת אהבה מעצמנו ומהעולם. כך נוכל להתחזק ואולי גם לעזור לסובבים אותנו להרגיש טוב יותר.

טיפים לחיים בריאים: המשך. כאדם שעוסק רבות בכל תחומי הרפואה המשלימה והטיפול הטבעי וגם מתקשר אני מבקש ממך לשים לב לדבר חשוב שבו אני ניתקל כמעט כל יום: נושא התרופות הרגילות והטבעיות. תרופות מצילות ומאריכות חיים. הן עוזרות לטיפול במחלות ובבעיות גופניות ונפשיות ויכולות לשפר מאוד את איכות החיים של כולנו. אני פוגש בעבודתי הרבה אנשים שממש לא מוכנים לקחת תרופות או לא מאמינים ברפואה הרגילה (הקונבנציונלית). באם קראת עלי – אודותיי אתה ודאי יודע שמיליוני אנשים וגם אני חיים גם בזכות הרפואה הרגילה.

יש מצבים בהם כל אדם זקוק לתרופות רגילות כדי להירגע, למניעה, ולטיפול. רפואה טבעית, בה אני עוסק כמעט כל חיי, יכולה למנוע מחלות, לשפר איכות חיים ואף להציל אך במקרים מסוימים שילוב של שתי הרפואות מועיל יותר. בהרבה תקשורים אני מקבל מידע בו מומלץ לאדם לפנות לרופא המטפל כדי לקחת תרופות לטיפול בבעיות גוף ונפש. לעתים אין מרפא אחר לרגע זה של חייו ושום מתקשר או מטפל אלטרנטיבי לא יכול לעזור לו בבעיה מסוימת. חשוב מאוד לדעת את הגבולות שלנו וכשצריך לקחת תרופות. יש לזכור! כל טיפול, גם תרופתי, הוא שיתוף פעולה בין הגוף לתרופה לכן חשוב לזכור שהתרופה רק "פותחת דלת" לגוף לחזק עצמו. נכון שלתרופות כימיות יש לעתים תופעות לוואי אך גם לתרופות טבעיות או לוויטמינים ומינרלים, במינון לא מתאים, יש תופעות לוואי ואף סכנת חיים. חשוב מאוד להבין נושא זה ולהחליט על טיפול כלשהו בהרבה שיקול דעת. 

טיפים לחיים בריאים – סיכום:

יש לך הרבה מאוד מידע באתר כדי להבין ולדעת יותר על עצמך והסובב אותך. אתה יכול ללמוד להתפתח גופנית ורוחנית ולדעת את האמת שלך – להבין את בחירת נשמתך ואת מטרת קיומך. כך תוכל פחות לכעוס על עצמך ועל העולם ולהתחיל לאהוב ולקבל באמת את מה שאתה רוצה בחייך ולחיות חיים בריאים ושקטים יותר.

עזור לעצמך וכך תוכל לעזור באם תרצה גם לאנשים אחרים.

                                                                                                     בהצלחה, אורן תקשור

.

.

 

אורן נוטוביץ - orentikshur.com

                               כל הנכתב באתר בלשון זכר מיועד כמובן לשני המינים.

שעות עבודה: א' – ה': 8.00 עד 21.00    יום ו' 8.00 עד 15.00      

תקשור, תקשור עם נשמות, מתקשרים בטלפון, קורס תקשור מומלץ, לימודי תקשור, מתקשר, מתקשרים מומלצים, מיסטיקנים מומלצים, הרפיה עצמית, מתקשרות, מתקשרות מומלצות, מתקשרת מומלצת.

חייג: 054-6649283 או  04-8232373 כתובת: קרן קיימת לישראל (קק"ל) 71 קריית ביאליק, חיפה.  2017

אימייל: orenor1234@gmail.com

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל הזכויות שמורות לאורן נוטוביץ – 2017